تبدیل رویای شیرین دوران کودکی به ایدۀ خلاقانه

موضوع : خلاقیت, مقاله, دیگر, نویسنده : مهران فتحی | نظرات : ( )

همه ما در دوران کودکیمان آرزو داشتیم که اشیاء اطرافمان را تکه پاره کنیم و به دنیای درون آن سفر کنیم و ببینیم داخل اشیاء چه وجود دارد. گه‌گاهی هم به این آرزو دست پیدا می‌کردیم و اسباب بازی هایمان را کالبد شکافی می کردیم، البته اگر خوش‌شانس تر بودیم و یک وسیله هیجان انگیزتر مثلا رادیو به چنگمان می افتاد تا مدت‌ها، اجزاء هیجان انگیز درون آن فکر و ذهنمان را به خودش مشغول می‌کرد، البته به جان خریدن تنبیه بزرگ‌ترها نشان از کنجکاوی بی حد و حصر ما داشت.

http://upcity.ir/images2/08777131086735730240.jpg

افتن ایده‌ برای انجام کارهای خلاقانه همیشه سخت و دشوار نیست، بلکه می توان با سفر به دنیای شیرین کودکی ایده‌های جالبی را پیدا کرد. یک کانادیی به نام تاد مک للان (Todd McLellan) با استفاده از همین ایده، یعنی جدا کردن اجزای وسایل مختلف، علاوه بر دست یافتن به رویای کودکی اش برای خودش شهرت پیدا کرده است.

او در این کار تنها نیست و دو همکار دارد. خانم تاکو یامانوچی (Taeko Yamanouchi) و اندی مک لئود (Andy McLeod) او را در این پروژه هیجان انگیز همراهی می‌کنند. البته این کار فقط یکی از پروژه های آن‌هاست و استودیو تاد پروژه های زیاد دیگری را نیز به انجام رسانده است.

آن‌ها اشیاء جالبی مثل دوچرخه، موبایل، نوت‌بوک، اره برقی و … را به صورت کامل تجزیه می کنند و اجزای تشکیل دهنده آن را به صورت منظم در کنار هم قرار می‌دهند.

Things-Come-Apart4-640x853

Things-Come-Apart7-640x900

Things-Come-Apart8-640x472

Things-Come-Apart-640x480

عکس های بالا فقط نمونه های گلچین شده این پروژه است برای دیدن بقیه عکس‌ها اینجا را کلیک کنید و یا سری به وبلاگ تاد بزنید.

بله، به همین سادگی می‌توان یک کار خلاقانه انجام داد، کافیست یک نگاه کوچک به دنیای اطرافتان بیاندازید و یا آروزی های قدیمی تان را زنده کنید. اگر هم ایده ای پیدا نکردید به سراغ وسایل قدیمی و به درد نخورتان بروید و آن ها را تکه و پاره کنید. استفاده کردن از ایده دیگران که عیب نیست… جوان ایرانیکلمات کلیدی : ایده خلاقانه , تجزیه اشیاء الکترونیکی , تد مک للان , تکه پاره کردن اشیاء , رویای شیرین دوران کودکی , وبلاگ ایده , یافتن ایده از خاطرات ,

ادامه مطلب

نظرات این پست

مطالب گذشته

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic